Akademickie Mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. Złoto-brązowe wisty

Akademickie mistrzostwa Polski w brydżu sportowym

Złoto-brązowe wisty

Z medalami wróciła z Chorzowa brydżowa reprezentacja Uniwersytetu Szczecińskiego. W finałach akademickich mistrzostw Polski  po raz pierwszy w historii sięgnęła po złoto w konkurencji teamów.  W klasyfikacji open została sklasyfikowani na 3. miejscu. Tak wysoko jeszcze nigdy nie byliśmy.

W decydującym pojedynku drużyna szczecińskiego „Uniwerku” zwyciężyła 12,75:7,25 niepokonanych od dekady – przynajmniej w tej konkurencji – brydżystów Uniwersytetu Warszawskiego. To była równie duża co i miła niespodzianka.

W stawce 38 teamów najlepszą okazała się stołeczna Akademia Leona Koźmińskiego przed Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Nasza ekipa uplasowała się na trzecim stopniu podium.

No, ale nie można mieć wszystkiego. Słabiej spisaliśmy się w turnieju par. Nikomu ze Szczecina nie udało się dostać do finałowej „20”. Wprawdzie para Wojciech Bondarewicz – Paweł Stężała wygrała na pocieszenie „finał B” z wynikiem 58,44 %, ale 21. miejsce nie było powodem do satysfakcji. Powyżej średniej zagrali  jeszcze Jacek Batóg z Marcinem Dziemborem (38. pozycja, 53,57 %), zaś punktowaną lokatę wywalczyli dzięki mocnemu finiszowi Juliusz Engelhardt z Radosławem Maćczakiem (55. miejsce, 49,25 %). Debiutujący w imprezie tej rangi Piotr Błaszkiewicz z Markiem Szajdukiem zostali sklasyfikowani na 70. lokacie (42,95 %), lecz oni przyjechali do Chorzowa bardziej po naukę niż wynik. Za rok wymagania będą już wyższe. W zawodach wzięło udział 172 zawodników.

W punktacji łącznej Uniwersytet Szczeciński zajął 6. miejsce (wygrała AGH w Krakowie), zaś w typach uczelni znowu sięgnęliśmy po brązowe medale. Gdyby nie potknięcia w turnieju par, krążki mogły być ze znacznie szlachetniejszych kruszców…

Skład US: Jacek Batóg, Piotr Błaszkiewicz, Wojciech Bondarewicz, Marcin Dziembor, Juliusz Engelhardt, Radosław Maćczak, Paweł Stężała, Marek Szajduk.

(ps)

Leave a reply