Akademickie Mistrzostwa Zachodniopomorskiego w Szachach 2017/2018

Akademickie Mistrzostwa Zachodniopomorskiego w Szachach 2017/2018
O włos
Zwycięstwem reprezentantów Akademii Morskiej zakończyły się rozegrane w grudniu Akademickie Mistrzostwa Zachodniopomorskiego w szachach. Nie inaczej było w turnieju indywidualnym, w którym wygrał pracownik naukowy „AM-ki” Tygran Dzhuguryan. Podobnie jak przed rokiem, odniósł komplet zwycięstw, nie pozostawiając wątpliwości komu należy się tytuł.
Ponadto na podium stanęło dwóch studentów Uniwersytetu Szczecińskiego – Karol Mironowicz oraz Kamil Puszkarek. Co ciekawe, zarówno reprezentanci Akademii Morskiej jak i Uniwersytetu Szczecińskiego zdobyli po tyle samo punktów. O końcowym sukcesie „AM-ki” zadecydowała wyższa lokata najlepszego zawodnika. Trzeci ZUT stracił do triumfatorów raptem punkt. Jak widać, różnice na finiszu były minimalne…
Zawody rozegrano systemem na dochodzenie (przeciwników parowana wg aktualnego dorobku), na dystansie siedmiu rund. Wyniki oraz rozstawienia wyświetlały się na bieżąco na rzutniku, co z pewnością uatrakcyjniło odbiór rywalizacji, zarówno przez uczestników jak i kibiców (bo tacy też się stawili). Szachiści korzystali z elektronicznych zegarów, które tradycyjnie wypożyczył policki klub Śmiały.
Oprócz Dzhuguryana dla Akademii Morskiej punktowali Andrzej Niżyński (8. lokata, 4 pkt.) oraz Andrzej Jakubowski (10. pozycja, 3,5 pkt.). Dla US, oprócz wspomnianych medalistów, najwięcej punktów zdobył Tomasz Zajączkowski (7. miejsce, 4 pkt.). To właśnie jego wygrana w ostatniej partii z reprezentantem ZUT Michałem Zarzyckim pozwoliła naszym zawodnikom dogonić „Marynarzy”.
(ps)

Leave a reply