Dobry występ Uniwersytetu Szczecińskiego w Warszawie. Brązowe futsalistki

Dobry występ Uniwersytetu Szczecińskiego w Warszawie

Brązowe futsalistki

FUTSALOWA reprezentacja Uniwersytetu Szczecińskiego z tarczą wróciła z rozegranych w stolicy akademickich mistrzostw Polski kobiet. Nasze studentki zajęły w stawce 16 najlepszych ekip w kraju wysokie 4. miejsce, zaś w typach uczelni zostały sklasyfikowane na 3. lokacie, czym powtórzyły wyczyn sprzed roku.
Trzeba jednak przyznać, że apetyty były większe. Fazę grupową podopieczne Piotra Sochańskiego przeszły niczym burza (trzy wysokie zwycięstwa – 10:1, 8:1 i 4:1!), zaś w ćwierćfinale pewnie pokonały Akademię Jana Długosza w Częstochowie 2:0. Jednak w decydujących grach zabrakło naszym szczęścia. W półfinale szczecinianki nie wykorzystały kilku dogodnych sytuacji do zdobycia bramki i przegrały najmniejszą różnicą z późniejszym mistrzem – Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie. Jedynego gola w tym meczu zdobyła dla rywalek Ewelina Bolko.
Z kolei w grze o 3. miejsce z Uniwersytetem Gdańskim w regulaminowym czasie był wynik remisowy 2:2. O wszystkim decydowała więc seria rzutów karnych. Tą lepiej egzekwowały zawodniczki z Gdańska i to one stanęły na trzecim stopniu podium. Jednak lepsze wrażenie w tym meczu znowu sprawiały szczecinianki. Szkoda, że skuteczność była po stronie drużyny z Trójmiasta.
Nie zmienia to faktu, że nasz zespół zaprezentował się w stolicy z jak najlepszej strony. Wywalczył trofeum w typach uczelni, zaś czwarte miejsce w kraju powinno stanowić powód do dumy.
Skład ekipy US: Beata Niesterowicz, Katarzyna Gajda, Patrycja Michalczyk, Joanna Preś, Aleksandra Sudyk, Anita Janik, Magdalena Szwed, Katarzyna Tarnowska, Natalia Hryb, Weronika Szymaszek, Patrycja Trzcińska, Anita Piekarek, Katarzyna Piotrowska, Kamila Szafrańska.
Kolejność końcowa: 1. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, 2. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu, 3. Uniwersytet Gdański, 4. Uniwersytet Szczeciński.

autor: Paweł Stężała

Leave a reply