Liga międzyuczelniana w brydżu sportowym. Uniwersyteckie wisty

Liga międzyuczelniana w brydżu sportowym

Uniwersyteckie wisty

Zwycięstwem reprezentacji Uniwersytetu Szczecińskiego zakończyły się zmagania brydżystów w ramach akademickich mistrzostw województwa zachodniopomorskiego w lidze międzyuczelnianej za sezon 2017/18. Gospodarze imprezy nieznacznie wyprzedzili Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny oraz Akademię Morską.

Rywalizacja składała się z krótkich, osobnych turniejów na IMP-y i maksy, w którym punktowały po dwa najlepsze duety z każdej uczelni. W pierwszym z nich wystartowało 14 par, a zwyciężyli reprezentanci US – Jacek Batóg z Wojciechem Bondarewiczem. W drugim, na zapis maksymalny, w stawce 12 duetów najlepszymi okazali się pracownicy naukowi ZUT – Krzysztof Lubkowski – Wiesław Pasewicz. Jednak siłą napędową drużyny Uniwersytetu Szczecińskiego byli tym razem studenci – Marcin Dziembor (Wydział Filologiczny) i Radosław Maćczak (WNEiZ), którzy w obu turniejach stanęli na podium, łącznie uzyskując najwyższy rezultat.

W zawodach rozegranych w przedostatnią niedzielę kwietnia na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania uczestniczyło łącznie 28 brydżystów. Czołowi zawodnicy otrzymali imienne dyplomy oraz nagrody rzeczowe, w tym pamiątkowe albumy AZS, koszulki oraz płyty DVD.

Skład zwycięskiej ekipy Uniwersytetu Szczecińskiego: Jacek Batóg, Piotr Błaszkiewicz, Wojciech Bondarewicz, Marcin Dziembor, Juliusz Engelhardt, Radosław Maćczak, Marek Szajduk i Paweł Stężała.

Leave a reply