• 29 MAJA 20
  Nowe władze KU AZS Uniwersytetu Szczecińskiego

  Nowe władze KU AZS Uniwersytetu Szczecińskiego

  Nowe władze KU AZS Uniwersytetu Szczecińskiego

  Olimpijczyk prezesem

  Nowym prezesem Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Szczecińskiego został Marek Kolbowicz. Złoty medalista olimpijski z Pekinu w wioślarskiej czwórce podwójnej, wielokrotny mistrz świata, pracownik naszej uczelni z tytułem doktora, będzie pełnił tę funkcję do czerwca 2022 roku.

  Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze odbyło się w czwartek, 28 maja. Frekwencja dopisała. W spotkaniu uczestniczyło 28 osób.

  Po raz pierwszy w historii władze Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Szczecińskiego wybierano on-line. W dobie pandemii i obostrzeń sanitarnych, studenci-sportowcy musieli zdać się na nowe technologie oraz komunikatory internetowe. Wbrew obawom, wszystko przebiegło szybko i sprawnie.

  System błyskawicznie liczył głosy i praktycznie po trzech kwadransach udało się wyłonić nowy zarząd. Na jego czele stanął Marek Kolbowicz, szczeciński radny i – jednocześnie – pracownik Wydziału Kultury Fizycznej i Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego.

  – Dziękuję za zaufanie jakim mnie obdarzyliście – powiedział tuż po głosowaniu nowy prezes. – Nadal będę starał się działać na rzecz akademickiego sportu oraz będę propagatorem jego powszechności.

  Skład zarządu uzupełnili: Łukasz Cydzik, Igor Czuryszkiewicz, Angelika Gronowska, Jadwiga Herba, Cezary Janiszyn, Nicole Kokoszka, Filip Sejbuk, Paweł Stężała i Marcin Szewczyk.

  Za długoletnią pracę na rzecz KU AZS, osobno podziękowano wieloletniemu, ustępującemu prezesowi, prof. Wiesławowi Deptule.

  (ps)