• 29 MAJA 20
    Nowe władze KU AZS Uniwersytetu Szczecińskiego

Olimpijczyk prezesem

Nowym prezesem Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Szczecińskiego został Marek Kolbowicz. Złoty medalista olimpijski z Pekinu w wioślarskiej czwórce podwójnej, wielokrotny mistrz świata, pracownik naszej uczelni z tytułem doktora, będzie pełnił tę funkcję do czerwca 2022 roku.

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze odbyło się w czwartek, 28 maja. Frekwencja dopisała. W spotkaniu uczestniczyło 28 osób.

Po raz pierwszy w historii władze Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Szczecińskiego wybierano on-line. W dobie pandemii i obostrzeń sanitarnych, studenci-sportowcy musieli zdać się na nowe technologie oraz komunikatory internetowe. Wbrew obawom, wszystko przebiegło szybko i sprawnie.

System błyskawicznie liczył głosy i praktycznie po trzech kwadransach udało się wyłonić nowy zarząd. Na jego czele stanął Marek Kolbowicz, szczeciński radny i – jednocześnie – pracownik Wydziału Kultury Fizycznej i Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego.

– Dziękuję za zaufanie jakim mnie obdarzyliście – powiedział tuż po głosowaniu nowy prezes. – Nadal będę starał się działać na rzecz akademickiego sportu oraz będę propagatorem jego powszechności.

Skład zarządu uzupełnili: Łukasz Cydzik, Igor Czuryszkiewicz, Angelika Gronowska, Jadwiga Herba, Cezary Janiszyn, Nicole Kokoszka, Filip Sejbuk, Paweł Stężała i Marcin Szewczyk.

Za długoletnią pracę na rzecz KU AZS, osobno podziękowano wieloletniemu, ustępującemu prezesowi, prof. Wiesławowi Deptule.

(ps)