Pingpongistki US znowu najlepsze

Panie na pierwszym, panowie na drugim

W gościnnej hali przy ul. Felczaka 3c, w pierwszą środę grudnia, rozegrano Akademickie Mistrzostwa Zachodniopomorskiego w tenisie stołowym w ramach Ligi Międzyuczelnianej sezonu 2017/18. Tym razem do rywalizacji przystąpiły reprezentacje czterech uczelni. Wśród kobiet prym wiódł Uniwersytet Szczeciński, wśród mężczyzn – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny.
Nasze studentki wystąpiły w składzie: Martyna Moskwa, Karolina Kania, Kinga Łosińska (rezerwowa Joanna Kopera), i co warto odnotować – nie straciły w sześciu pojedynkach indywidualnych choćby seta. Po prostu, nie było na nie siły.
Z kolei panowie ustąpili jedynie drużynie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, wyprzedzając Pomorski Uniwersytet Medyczny oraz Akademię Morską. Wynik powinien cieszyć, z uwagi na brak w składzie najlepszego zawodnika US – Macieja Stadnika, który niedawno przechodził zabieg chirurgiczny. Na wysokości zadania stanęli pozostali: lider Adrian Kucharzyk, debiutujący w pierwszym zespole Radosław Zagórski oraz pełniący obowiązki opiekuna sekcji Uniwersytetu Szczecińskiego – Paweł Stężała.
Kolejną akademicką imprezą czekająca naszych pingpongistów są marcowe półfinały mistrzostw Polski. Zawody kwalifikacyjne, po kilku latach przerwy, znowu odbędą się w Gdańsku. Nasi panowie nie powalczą raczej o wysokie miejsca, ale panie powinny – grając w tym składzie – pokusić się o finał. Tym bardziej, że przed rokiem się nie udało.

 

 

Leave a reply