Projekt: „Od kanapowca do sportowca”

W październiku, pod patronatem i na obiektach Uniwersytetu Szczecińskiego, ruszyły dodatkowe zajęcia dla pasjonatów sportów walki, tenisa stołowego oraz gier logicznych w ramach programu „Od kanapowca do sportowca”. Skierowany jest on nie tylko do studentów, ale także społeczności lokalnej. W zajęciach brydża sportowego (każdy wtorek w godz. 16-19 na Wydziale Ekonomii Finansów i Zarządzania oraz w środy w godz. 17-20) uczestniczy co tydzień około 20 seniorów, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, studentów, a także absolwentów szczecińskich uczelni. Środowe spotkania służą głównie rozwijaniu teorii, wtorkowe – rywalizacji. Podczas ostatnich zmagań, w turnieju par zwyciężyli Artur Buciak z Wiktorią Pańcyk, przed Bogumiłą Kuryj z Anną Kołłątaj oraz Jerzym Budkowskim z Markiem Bakierowskim. Link do rezultatów poniżej:
https://zzbs.pl/wyniki_cykliczne/szczecin/2021_11_16/wyniki.html
Z kolei w listopadzie ruszyły zajęcia z aikido. Prowadzą je Monika i Dariusz Bieńkowscy. Na pierwszych zajęciach stawiło się piętnaścioro miłośników sportów walki. Spotkania odbywają się na sali przy ul. Wielkopolskiej w każdy poniedziałek w godz. 18-19:30.
Także od października można pograć w tenisa stołowego na obiekcie US przy ul. Tarczyńskiego. W zajęciach uczestniczą głównie studenci, a w pong-ponga grają w godz. 15:30-18:30 w każdy czwartek. Zazwyczaj w formie mini turnieju.
Projekt odbywa się dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu „Sportowe Wakacje +” i potrwa do końca grudnia tego roku.

Leave a reply