Sukces naszej reprezentacji w AMP w brydżu sportowym

Sukces naszej reprezentacji w AMP w brydżu sportowym

Szlemy warte złota

Złoty medal w turnieju par oraz brązowy w zawodach teamów wywalczyli reprezentanci Uniwersytetu Szczecińskiego podczas Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu sportowym. Sukcesy są tym cenniejsze, że zostały osiągnięte w kategorii open, a więc skupiającej wszystkie uczelnie w kraju.

W połowie marca Politechnika Wrocławska gościła czołowych brydżystów Polski. Nie ma w tym cienia przesady. W akademickie szranki stanęli bowiem aktualni złoci medaliści krajowej ekstraklasy czy mistrzostw Europy. Takiej obsady na AMP nie było już dawno.

Tym bardziej cieszą osiągnięcia studentów i pracowników Uniwersytetu Szczecińskiego. W stawce ponad stu par zwyciężyli Wojciech Bondarewicz (WMF) i Paweł Stężała (SWFiS). Przed trzema laty znaleźli się na szóstym miejscu, przed dwoma – na drugim. Tym razem zwyciężyli z dość znaczną przewagą nad resztą stawki.

– W brydżu potrzebne jest trochę więcej szczęścia niż w innych dyscyplinach. Tym razem było ono po naszej stronie – podsumował Wojciech Bondarewicz. – Wyprzedziliśmy kilka znacznie bardziej utytułowanych par. Nie czujemy się od nich lepsi, ale udowodniliśmy, że ograć można nawet murowanych faworytów.

Mistrz rozpoczynał ten rok akademicki jeszcze jako doktorant. W listopadzie udało mu się obronić pracę doktorską. Do zawodów we Wrocławiu przystępował więc już jako pracownik naukowy z odpowiednim tytułem.

Z kolei trzecie miejsce w turnieju teamów w stawce 45 drużyn stało się udziałem Jacka Batoga (WNEiZ), Marcina Dziembora (WF), Wojciecha Bondarewicza oraz Pawła Stężały. Tym razem pierwsze skrzypce w ekipie US grali Batóg z Dziemborem, a dzięki ich rozsądnym decyzjom w końcówce decydującego spotkania udało się rzutem na taśmę wyprzedzić Politechnikę Łódzką. Dokładnie o pół punktu.  Tyle wystarczyło do brązu i jednocześnie srebra w kategorii uniwersytetów.

Srebrny medal w typach uczelni utrzymaliśmy także w klasyfikacji generalnej. Z kolei do tego sukcesu naszej złoto-srebrno-brązowej drużyny przyłożyli się poza wymienionymi wcześniej: Juliusz Engelhardt (WZiEU), Artur Buciak (WNEiZ), Piotr Błaszkiewicz (WMF) oraz Radosław Maćczak (WNEiZ). Oni także punktowali w klasyfikacji długofalowej.

(ps)

Fot. Adrianna Grabowska

Leave a reply