Uniwersytet Szczeciński gospodarzem turnieju półfinałowego AMP 2018.

Uniwersytet Szczeciński gospodarzem turnieju półfinałowego AMP 2018

Awans w cuglach

FUTSALOWA reprezentacja Uniwersytetu Szczecińskiego pewnie wywalczyła awans do turnieju finałowego akademickich mistrzostw Polski kobiet. Podopieczne Piotra Sochańskiego przez eliminacje przeszły niczym burza i ostatecznie uplasowały się w stawce 16 zespołów na wysokim trzecim miejscu.
Piłkarska rywalizacja trwała przez trzy dni – od piątku do niedzieli, zaś mecze rozgrywano w halach sportowych przy ul. Tenisowej oraz Ku Słońcu. Z obowiązków organizatora imprezy udanie wywiązał się Uniwersytet Szczeciński.

Poziom sportowy był mocno zróżnicowany. Jednak kilka ekip prezentowało naprawdę wysokie umiejętności. Nic w tym dziwnego. Drużyny z Wielkopolski, Łodzi czy Trójmiasta miały w swoich szeregach zawodniczki grające na co dzień w ekstraklasie futsalu, czy nawet reprezentacji kraju (m.in. Alicja Busza, Dominika Dewicka). Szkoleniowcem ekipy Uniwersytetu Gdańskiego był Tomasz Aftański, niegdysiejszy selekcjoner męskiej kadry, zaś drużyną Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu opiekował się Wojciech Weiss, aktualny selekcjoner – tyle, że reprezentacji kobiet.
W zawodach wystąpiły dwie szczecińskie ekipy. Drużyna US w eliminacjach wygrała wszystkie mecze po 9:0 (z SGH w Warszawie, Uniwersytetem Łódzkim oraz PWSZ w Lesznie). W ćwierćfinale pokonała po zaciętym boju Uniwersytet Medyczny w Łodzi 4:3, zaś w grze o finał miejscowe uległy po serii rzutów karnych późniejszemu triumfatorowi imprezy – UAM w Poznaniu. W regulaminowym czasie był remis 1:1.

Drużyna Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, mimo ambitnej postawy, zakończyła zmagania na miejscach z przedziału 13.-16. Finały mistrzostw Polski odbędą się w połowie lutego w stolicy.

Skład ekipy US: Beata Niesterowicz, Katarzyna Gajda, Patrycja Michalczyk, Joanna Preś, Aleksandra Sudyk, Anita Janik, Magdalena Szwed, Katarzyna Tarnowska, Natalia Hryb, Weronika Szymaszek, Patrycja Trzcińska, Anita Piekarek, Katarzyna Piotrowska, Kamila Szafrańska.

Kolejność na podium: 1. UAM Poznań, 2. AWF Warszawa, 3. Uniwersytet Szczeciński.

Paweł Stężała

Leave a reply