Uniwersytet Szczeciński ma najlepszych piłkarzy w kraju!

Uniwersytet Szczeciński ma najlepszych piłkarzy w kraju!

Żelazna defensywa kluczem do złota

Z dwoma tytułami Akademickich Mistrzostw Polski wrócili z finałowego turnieju w Opolu reprezentanci Uniwersytetu Szczecińskiego. Podopieczni Marcina Szewczyka zwyciężyli zarówno w rywalizacji open, jak i – siłą rzeczy – w typach uczelni.

Przez kilka lat szczecinianie dobijali się do podium AMP. Przegrywali zazwyczaj nieznacznie, po karnych, na etapie ćwierćfinału. Tym razem na brak szczęścia nie mogli narzekać, choć z drugiej strony – złoto wywalczyli w pełni zasłużenie.

W sześciu meczach nie przegrali ani razu. Zdobyli 13 goli, stracili tylko jednego, dopiero w finale. Skąd więc szczęście? Odpowiedź jest prosta. W dwóch najważniejszych meczach do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne…

W półfinale jedenastkę w ostatniej serii obronił Bartosz Rogowski, słusznie później wybrany najlepszym golkiperem zawodów. Z kolei w meczu o złoto szczecińskiego bramkarza ratowały trafienia rywali w słupek i poprzeczkę.

Zawodnicy Uniwersytetu Szczecińskiego zachowywali więcej zimnej krwi. Praktycznie nie mylili się egzekwując „jedenastki”. To zadecydowało o końcowym sukcesie. Plus, wcześniejsza – żelazna – defensywa.

W grze finałowej przeciwko Uniwersytetowi Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, pierwszego gola zdobyli rywale. Na szczęście szybko wyrównał Kacper Wojdak. W regulaminowym czasie nie padło więcej bramek. Podobnie w półfinałowym pojedynku z gospodarzami imprezy – Politechniką Opolską (remis 0:0). To były naprawdę trudne boje…

– Wreszcie szczęście się do nas uśmiechnęło – skwitował Marcin Szewczyk, opiekun zespołu, na co dzień pracownik SWFiS Uniwersytetu Szczecińskiego.

Z kolei przez fazę grupową oraz ćwierćfinał nasi studenci przeszli niczym burza, pokonując kolejno: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach 2:0, Uniwersytet Śląski w Katowicach 1:0, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie 5:0 oraz w grze o strefę medalową – Politechnikę Gdańską 4:0.

Skład zwycięskiej ekipy: Bartosz Rogowski, Mateusz Silewicz, Filip Kop-Ostrowski, Konrad Kowalczyk, Sebastian Nagel, Stanisław Wawrzynowicz, Kacper Wojdak, Maciej Ignasiak, Karol Ława, Mateusz Król, Grzegorz Tarasewicz, Krystian Peda, Igor Czuryszkiewicz, Michał Grześkowiak, Daniel Mojsiewicz, Paweł Pawłowski, Jakub Werra.

autor tekstu: Paweł Stężała

Obraz może zawierać: 12 osób, na zewnątrz, tekst „Walusza Fotografia 16D”

Leave a reply